Obniżka! PIWONIA CHIŃSKA ADOLPHE ROUSSEAU 1 SZT. Zobacz większe

PIWONIA CHIŃSKA ADOLPHE ROUSSEAU 1 SZT.

AW138A

Nowe

988 Przedmioty

Nie ma punktów za ten produkt.


5,18 zł

-30%

7,40 zł

5,18 zł za szt.

Dodaj do listy życzeń

Opis

Kolorbordowy
Rozstaw sadzenia60-80 cm
Okres kwitnieniaV-VII
Wysokość rośliny100 cm
Kwiat ciętytak
Termin sadzeniaIV / IX
Wykopywaniezimuje

Więcej informacji

Kolor: bordowy 
Kwiat cięty: tak 
Okres kwitnienia: V-VII 
Rozstaw sadzenia: 60-80 cm 
Termin sadzenia: IV / IX 
Wykopywanie: zimuje 
Wysokość rośliny: 100 cm 

 

 

 

Najpiękniejszą do uprawy w ogrodach jest piwonia chińska, silnie rozkrzewiona, osiągająca wysokość nawet powyżej 1m. Ma piękne, silnie podzielone liście i duże kwiaty różowe i karminowe w różnych odcieniach, a także białe, pojedyncze lub półpełne i pełne. Kwitnienie przypada w maju i czerwcu. Podziemną częścią są duże, silnie rozgałęzione karpy.


Uprawa

Piwonie dobrze rosną w miejscach słonecznych lub tylko lekko ocienionych. Gleba powinna być żyzna, próchniczna, gliniasta, lekko kwaśna. Na tym samym miejscu uprawia się rośliny przez wiele lat pod warunkiem starannego pielęgnowania. Piwonie rozmnaża się przez podział starszych, dobrze rozrośniętych roślin, w końcu sierpnia i na początku września. Otrzymane części karpy sadzi się niezbyt głęboko, w odstępach 60-80cm.

 

Pielęgnowanie

Piwonia dość dobrze znosi suszę, ale przed kwitnieniem wymaga obfitego podlewania. Wskazane jest nawożenie dobrze rozłożonym obornikiem nawet co roku. Nawożenie mineralne nie daje tak dobrych wyników, ale warto je stosować dla roślin uprawianych przez wiele lat na tym samym miejscu. Przekwitające kwiaty i torebki nasienne usuwa się, aby nie szpeciły roślin.

 

Przechowywanie

Karpy piwonii przenosi się na nowe miejsce bezpośrednio po wykopaniu. Jeżeli zachodzi potrzeba przechowania przez kilkanaście dni to najlepiej umieścić je w chłodnym pomieszczeniu przysypane piaskiem.


Zastosowanie

Piwonia jest jedną z najpiękniejszych bylin na kwiat cięty. Kwiaty ścinane w pąkach zachowują trwałość przez 5-6 dni. Piwonie sadzi się też na trawnikach, pojedynczo lub w grupach, zwykle po kilka roślin tej samej odmiany.


 

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz recenzję

PIWONIA CHIŃSKA ADOLPHE ROUSSEAU 1 SZT.

PIWONIA CHIŃSKA ADOLPHE ROUSSEAU 1 SZT.

Napisz recenzję

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

14 inne produkty w tej samej kategorii: